اوقات به افق :
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
درج مطلب

 

بسمه تعالی

 

امام علی ع فرمود: پیروزی با دور اندیشی{برنامه ریزی}‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍و اراده پایدار به دست می­آید.   

 

والدین گرامی:

با احترام و تشکر از اعتماد شما به پیش دبستانی بعثت، کتابچه­ای که در پیش رو دارید مجموعه ای از نکاتی است که به منظور اطلاع سروران گرامی و هماهنگی معلمین و اولیای محترم در برنامه ها و روش­های تربیتی و آموزشی فراهم گردیده است.

در صورتی که دانش­آموزان با مقررات و آئین نامه های پیش دبستانی آشنا شوند،  بهتر آن را رعایت می‌کنند. لذا لازم است ضمن قرائت آیین نامه انضباطی برای آنها، توضیح دهیم که اگر قوانین را رعایت کنیم چه محاسنی برای خودمان و جامعه کوچکمان (پیش دبستانی) ایجاد می‌شود و همچنین اگر رعایت نکنیم، با چه مشکلاتی روبرو می‌شویم.

                                                     با سپاس از حسن توجه و همكاري شما

 

اولياي محترم

آئین نامه داخلی مقررات پیش دبستانی

والدین گرامی، هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ بین خانه و پیش دبستانی محیطی مناسب و سالم را برای فرزندمان ایجاد می‌کند لذا توجه ویژه به نکات زیر مورد انتظار می‌باشد.

ساعت کاری پیش دبستانی: 

 • ساعت تحویل کودک به پیش دبستانی از ساعت 7:30  صبح الی 8 می‌باشد.
 • شروع برنامه آموزشی و تربیتی پیش پیش دبستانیی ساعت 8 صبح می­باشد.
 • پایان ساعت برنامه آموزشی و تربیتی کودکان همه روزه بجز پنج شنبه ها ساعت 12 خواهد بود. قبل و بعد از ساعت ذکر شده حضور کودکان جهت اولیای کارمند بلامانع است.
 • کلیه تعطیلات رسمی و تعطیلاتی که آموزش و پرورش به علت برف و برودت هوا تعطیل اعلام می نماید یا پیش دبستانی به علت جلسات یا تعمیرات به صورت کتبی اعلام تعطیلی نماید.
 • در صورت غیبت کودک اولیا می­بایست قبل از ساعت 9 صبح معاون مربوطه را از علت غیبت مطلع سازند.
 •  نکته  :    تغییر نشانی منزل و یا شماره‌ی تلفن را سریعاً به پیش دبستانی اطلاع دهید.
 • در صورت ابتلای دانش‌آموز به بیماری های واگیر دار از فرستادن وی به پیش دبستانی خودداری نمایید.
 • ملاقات با مربیان، معاونین و کادر اجرایی در زنگهای تفریح امکانپذیر نمی‌باشد.
 • هر گونه تغییر در شیوه‌ی ایاب ذهاب کودک می‌بایست در زمان مناسب توسط والدین به معاون مربوطه و راننده سرویس اطلاع رسانی شود.

پوشش و حجاب /وضعیت ظاهری

 • یکی از اثرات مهم سادگی، متانت و آرامش است، لذا مراقبت فرمایید کودکتان همیشه با لباس فرم به پیش دبستانی بیاید. پوشیدن لباس های نامناسب (عکس دار، آرم دار و...) درشان خانواده و پیش دبستانی نیست.
 • وضع ظاهری کودک از نظر سادگی و مرتب بودن (تمیزی لباس، ناخن­ها، وسایل شخصی و....) باید طبق نظر پیش دبستانی باشد.
 • آشنایی کودک با نجاسات، پرهیز از آن ها و نحوه ی تطهیر خود برای حضور در محیط های خارج از منزل ضروری است، تقاضا می شود حتما آموزش های لازم را قبل از ورود به پیش دبستانی به ایشان بدهید مگر کودکانی که توانایی نداشته و باید همراه پرستار از سرویس بهداشتی استفاده نمایند.
 • پوشش کودکان ابتدایی شامل روپوش، شلوار و مقنعه می‌باشد لذا در موارد دیگر رعایت سادگی کفش، کیف، کاپشن و کلاه و ... مورد توجه قرار گرفته و شأن پیش دبستانی رعایت گردد.

نکته: حجاب والدین: اولیای محترمی که به پیش دبستانی مراجعه می­نمایند توجه داشته باشند که رعایت شئونات اسلامی یکی از شروط اصلی ثبت نام و ورود به این آموزشگاه می­باشد. لذا چنانچه در هر مرحله از مراجعه مشکلی از نظر حجاب ولی دیده شود، ثبت نام، کنسل و از پذیرفتن نوآموز خودداری می­گردد. الزامی است که والدین محترم در تمام جلسات و همایش­ها و مراسمات پیش دبستانی با حجاب کامل اسلامی شرکت نمایند.

ارتباط با پیش دبستانی و معلمان

 • اولیای محترم به جهت موفقیت هر چه بیشتر فرزندانمان در زمینه های تحصیلی و تربیتی نیازمند ارتباط و هماهنگی بیشتر با معلمین ارجمند می باشد.
 • زمان بندی ملاقات (حضوری، تلفنی) با معلمین، خدمت اولیای محترم اعلام خواهد شد.
 • پیشنهاد می گردد اولیای گرامی حداقل ماهی یک بار با مسئول آموزش کودک ارتباط (کتبی، تلفنی یا حضوری) داشته باشند.
 • مکالمات تلفنی صرفاً جهت اموری از قبیل تعیین وقت برای ملاقات حضوری، هماهنگی های کوتاه، گزارش های موردی، و پرسش­هایی با پاسخ مختصر، انجام می شود و در مواقعی که احتیاج است مکالمه طولانی تر باشد، ملاقات به صورت حضوری انجام می پذیرد.
 • همچنین ارسال پیامک از سامانه ی پیامکی پیش دبستانی به شماره پیامک 30008505222222 امکان پذیر است که توصیه می شود این شماره را نیز در تلفن همراه خویش ثبت بفرمایید.
 • کسانیکه دریافت پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود نموده اند، با ارسال عدد2 لاتین به شماره 8999 می توانند رفع انسداد یا شماره دیگری را اعلام نمایند.
 • پیامک ها فقط برای مادران گرامی ارسال می شود.
 • ملاقات حضوری با مسئولین پیش دبستانی نیازمند هماهنگی قبلی است.
 • ملاقاتها در امور آموزشی و تربیتی با مسئول آموزش و در سایر موارد با مسئول روابط عمومی و در موارد ضروری، با معاون یا مدیر پیش دبستانی انجام خواهد پذیرفت.
 • چنانچه در برنامه­ی رفت و آمد، تغذیه و نشانی منزل یا تلفن و هر مورد دیگر، تغییراتی لازم بود، لطفا مسئولین را به صورت کتبی مطلع فرمایید. پیش دبستانی از اجرای پیام های شفاهی کودک معذور است.
 • رسیدگی به وضعیت کودک
 • فرزندانمان، بخش زیادی از مدت شبانه روز را در منزل به سر می برند و از آن جایی که تربیت مقطعی نیست و پیوسته باید اعمال گردد، رسیدگی مستمر و صمیمانه ی اولیا در منزل، به وضعیت تحصیلی و رفتاری فرزندمان ضروری است.
 • کودک در انجام تکالیف و امور مربوط به خود شخصا مسئولیت دارد، لذا از اولیای محترم انتظار می­رود به جای دخالت، ناظر بر امور وی باشد.
 • مسلم است روش های نظارتی در منزل هماهنگ با پیش دبستانی اعمال می گردد تا تعارضی در امر تعلیم و تربیت فرزندمان به وجود نیاید.
 • به تجربه دریافته‌ایم که ارتباط تنگاتنگ اولیاء و مربیان راه­گشای بسیاری از مشکلات احتمالی می‌باشد. لذا در همین راستا برنامه ملاقات معلمان و مربیان پیش دبستانی به نوعی تنظیم شده است تا اولیای گرامی در فواصل زمانی مناسب به تشریک مساعی با معلمان مربوطه بپردازند. لذا اولیای گرامی در غیر از ساعات تنظیم شده از حضور در پیش دبستانی جهت ملاقات با آموزگاران خودداری نمایند تا خللی در برنامه‌های تنظیم شده‌ی مرکز پیش نیاید و چنانچه مورد خاص و ضروری پیش آمد، می‌توانند از طریق تماس تلفنی با معاونین آموزشی پایه ذی ربط، مشکل خود را به مربی مربوطه منتقل نمایند.لازم به ذکر است که مشاور مدرسه سرکار خانم سعادتیان در روزهای سه شنبه از ساعت 8الی 13 آمادگی پاسخوگویی به خانواده های گرامی در زمینه های تحصیلی ، خانوادگی و .... را دارند.

جلسات اولیا و مربیان

 • به منظور درک متقابل از اهداف آموزشی و تربیتی مرکز، پیش دبستانی در راستای دانش افزایی اولیای گرامی جلسات و همایش­های گفت و شنود آموزشی و تربیتی را برگزار می‌کند که حضور پیوسته‌ی شما عزیزان مقدمات  ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در حصول به اهداف آموزشی و تربیتی مجموعه را فراهم می‌آورد.

رسیدگی به وضعیت کودک

 • از آنجایی که برنامه‌ی درسی و ارزشیابی‌های مستمر به نوعی طراحی شده است تا ضمن عدم بروز اضطراب، آمادگی پیوسته کودکان مدّنظر می‌باشد اولیای گرامی از در نظر گرفتن تمرین‌های غیر معمول و بدون هماهنگی با مربیان مربوطه خودداری نمایند.
 • پیگیری امور تحصیلی کودک و اهمیت به درس و پیش دبستانی توسط اولیا باعث می‌شود تا کودک به طور ناخود آگاه و پیوسته ارزش و جدّیت بیشتری برای درس و مربی و پیش دبستانی قائل شود و توجه و پشتکار بیشتری نیز به خرج دهد و موجبات ارتقای خویش را فراهم نماید.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل در ارتباط با کودک و پیش دبستانی ابتدا به مربی مربوطه مراجعه نمایید، سپس به معاون و مدیر ، تا مشکل شما به طور کامل بررسی و حل شود. لطفا سلسله مراتب مراجعه را رعایت نمایید تا کار به سهولت و درستی انجام گردد.

اردوها

 • در طی سال تحصیلی دانش‌آموزان به منظور تعمیق آموزش، تکمیل برنامه‌های درسی و همچنین داشتن برنامه‌های تفریحی به اردوها و بازدیدهای آموزشی، تربیتی و تفریحی اعزام خواهند شد. فقط پس از دریافت فرم  رضایت‌نامه که به امضا و اثرانگشت ولی محترم رسیده باشد، کودکان می‌توانند از برنامه‌ی اردو استفاده نمایند.
 • لازم به ذکر است که عدم حضور کودک در اردوها و برنامه‌های آموزشی، تربیتی پیش دبستانی بدون عذر موجه مجاز نمی باشد. 

 مقررات انضباطی و وظایف کودکان:

1- رعایت شعایر اسلامی

2- رعایت ادب واحترام نسبت به مدیر، معاون، مربیان و دیگر کارکنان پیش دبستانی .

3- رعایت حسن اخلاق و همکاری با سایر کودکان

4- سعی شایسته در تحصیل، رعایت مقررات آموزشی و تربیتی، انجام  فرایض دینی و مشارکت در فعالیتهای اجتماعی پیش دبستانی

5- حضور به موقع در پیش دبستانی و خروج از آن در پایان ساعات مقرر

نکته: حضور  در پیش دبستانی در غیر ساعت مقرر برای استفاده از آزمایشگاه، کتابخانه،  فعالیتهای  پرورشی و ... منوط به موافقت مدیر و به  سرپرستی او یا  یکی از کارکنان  پیش دبستانی ورضایت نامه ولی کودک مجاز خواهد بود .

6- حضور مرتب و به موقع در پیش دبستانی و شرکت در مراسم صبح­گاهی

7- رعایت بهداشت و نظافت فردی و همکاری با کودکان دیگر، در  پاکیزه   نگه داشتن فضای پیش دبستانی

8- استفاده از لباس، کفش و کیف مناسب و ساده و متناسب با شئون مدرسه

9- خودداری از بکاربردن وسایل تجملی و پرهیز از آوردن اشیاء گرانبها،  وسایل غیر مجاز در پیش دبستانی (از جمله گوشی همراه، تبلت، گردن بند، انگشتر، دست بند، عکس و نوارهای صوتی و تصویری و کتابهای نامناسب و  ...

10- خودداری از هر گونه خرید و فروش و رد و بدل کردن اشیاء ممنوعه در  پیش دبستانی

11- مراقبت از وسایل شخصی و اهتمام در حفظ و نگهداری اموال و تجهیزات و  ساختمان پیش دبستانی ( چنانچه کودکان به اموال پیش دبستانی یا کودکان  دیگر خسارت وارد آورد باید خسارت وارده توسط کودک یا ولی وی جبران شود).

12- شرکت در برنامه ها، مناسبت ها و فعالیت هایی که پیش دبستانی پیش بینی می کند.

15- مقدار پول همراه کودک محدود و در حد رفع نیاز روزانه از قبیل کرایه  و تغذیه باشد.

16-  تحویل دعوت نامه هایی که از طرف پیش دبستانی در اختیار کودک قرار می گیرد، به والدین در اسرع وقت (عدم تحویل به موقع دعوت نامه و یا عدم حضور والدین در زمان اعلام شده، منجر به کسر نمره انضباط خواهد شد).

17- غیبت کودک به هر دلیلی که باشد، بین ساعت 7.30 تا 8 صبح از طرف والدین به اطلاع پیش دبستانی رسانده شود

18- در صورت غیبت کودک مراجعه «ولی» به همراه وی در روز بعد جهت  موجه نمودن غیبت الزامی است.

20- آوردن توپ از هر نوع که باشد در پیش دبستانی ممنوع است.

21- هرگونه البسه از قبیل: لباس ورزشی و ..... که در پیش دبستانی جا گذاشته شود فقط  به مدت یک ماه نگهداری می شود و پیش دبستانی مجاز است  بعد  از  این  مدت  آن ها  را جمع آوری و به افراد نیازمند واگذار نماید. و از این بابت ضمانی برعهده نخواهد گرفت .

22- درگیری و برخورد فیزیکی کودکان با یکدیگر، به هر دلیلی که باشد ممنوع است. در صورت وقوع درگیری، هر گونه خسارت وارده اعم از هزینه­های درمانی به جبران خسارت مادی و ...... بر عهده ی کودک خاطی می­باشد .تشخیص خاطی بودن کودک با مسئولین پیش دبستانی می­باشد.

23- از تهیه دفاتر، لوازم و وسایل تجملی با عکس ها و تصاویر تبلیغاتی و یا ضد فرهنگی جداً خودداری نمائید (فقط بر اساس لیست تهیه شده توسط معلم و مربی مربوطه لوازم التحریر خریداری شود).

24- چنانچه کودک حساسيت و يا مشكل خاصي دارد كه به مراقبت بيشتري نيازمند است، مربيان را آگاه فرماييد.

25- براي دستيابي به نشاط لازم صبحگاهي، مراقبت فرماييد كه فرزند شما شب ها دير نخوابد.

26- پلی کپی ها و پیک هایی که از طرف پیش دبستانی داده می شود به صورت مرتب نگهداری گردیده و جهت بررسی به مربی تحویل داده شود.

27- برای اینکه فرزند شما بداند تحصیل و برنامه های مربوط به او برای خانواده مهم و جدی است همواره برنامه های مسافرت و میهمانی خود را با توجه به برنامه های تحصیلی او تنظیم نمایید.

28- چنانچه فرزند شما نتواند در پیش دبستانی حضور یابد جهت اطلاع از تکالیف روزانه می توانید از ساعت ۱۱ الی ۱٢ با سرکار خانم پهلوان از طریق شماره های  38422682 و 38404842 تماس حاصل فرمایید.

29- در صورت تغییر نشانی منزل یا محل کار و یا تغییر شماره تلفن در اولین فرصت دفتر پیش دبستانی را مطلع فرمایید.

30- با نوشتن نام کودک روی وسایل تحصیلی و روپوش و مقنعه پیش دبستانی از مفقود شدن و یا عوض شدن آنها جلوگيری کرده و موجبات تشویش خاطر فرزندتان را از بین ببرید.در ضمن بدینوسیله پیش دبستانی از شما اجازه می گیرد تا وسایل پبدا شده بدون نام را تا پایان سال تحصیلی صرف امور خیریه نماید.

31- هر گونه تغییر در برنامه های پیش دبستانی به صورت کتبی اعلام خواهد شد.

32- حضورکودکان در پیش دبستانی با لباس فرم الزامی است. در صورت تكرار نداشتن روپوش از انضباط کودک كسر مي شود.

33- رعایت نکات بهداشتی از قبیل کوتاه بودن ناخن، موی سر و تمیز بودن روپوش بسیار ضروری می باشد.

34- از آوردن چيپس، پفک، تخمه، نوشابه، آدامس و ... به پیش دبستانی خودداری فرمایید.

35- تکالیف درسی در حد تعادل توسط مربی به کودکان داده خواهد شد و کودکان موظف به انجام آنها می باشند.

36- برای اینکه اعتماد به نفس در فرزند شما تقویت شود اجازه دهید کارهای مربوط به خود را شخصاً انجام دهد و حتی المقدور از هر گونه دخالت مستقیم پرهیز نمایید.

37- آوردن mp3 ، mp4، فلش و سي دي و تبلت در هر صورت و هر عنوان به پیش دبستانی ممنوع مي باشد.

38- در صورت نياز مبرم کودک به آوردن  موبايل به پیش دبستانی، حتما در ابتداي ورود به پیش دبستانی آن را به دفتر پیش دبستانی تحويل دهد.

39- رعايت بهداشت فردي (همراه داشتن ليوان،دستمال ، شستن دستها با صابون و....)

40- رعايت بهداشت محيط (تميز نگه داشتن ميز و نيمكت،آشغال نريختن و .... )

41- پاكيزگي و آراستگي ظاهر مانند تميز بودن كفش، لباس ، دست و صورت و...

42- مدیریت پیش دبستانی آماده شنیدن هر گونه پیشنهادات و انتقادات شما می باشد.

تاخیرها و غیبتها

 • برای جلوگیری از سرایت بیماری به دیگران، فقط با اجازه کتبی پزشک او را به پیش دبستانی بفرستید و چنانچه مدت بیماری طولانی شد، در مدت غیبتش، درباره ی مسائل آموزشی با مسئول آموزش مشورت فرمایید.
 •  غیبت و تاخیر و تقاضای خروج کودک در ساعات کاری، شایسته نیست، زیرا خروج کودک نظم آموزشی فرزندمان را دچار اختلال میکند.
 • غیبت  وتاخیر کودک در ارزشیابی انضباط کاملاً موثر خواهد بود.
 • اگر روزي فرزند شما به علت عذر موجهي از حضور در پیش دبستانی معذور است قبل از ساعت۹ صبح همان روز معاون پیش دبستانی را مطلع فرماييد، در غير اينصورت غيبت غيرموجه حساب شده و از نمره انضباط کودک كسر خواهد شد.
 • سعي شود کودک صبح ها به موقع به پیش دبستانی بيايد و تاخير نداشته باشد.
 • از شما تقاضامندیم فرزند بیمار خود را به پیش دبستانی نفرستید و یا با مراجعه به پزشک حتما گواهی سلامت دریافت نمایید.

توصیه های آموزشی

  والدین گرامی 

 • به فرزندتان متذکر شوید تکالیف محوله هر روز را در همان روز انجام دهد.
 • کودک باید طبق برنامه هفتگی، برای پاسخگویی به پرسشهای کلاسی هر روز با آمادگی کامل وارد کلاس درس شود.

وسایل شخصی دانش­آموزان

نوشتن نام و نام خانوادگی کودک بر روی کلیه­ی لوازم تحصیلی و لباس او لازم است. پیش دبستانی اشیای گمشده را از طرف مالک، صرف امور خیریه نموده، از این بابت ضمانی به عهده نمی گیرد.

سرویس

 • سرویس­دهی کودکان توسط پیمانکاری که پیش دبستانی به صورت رسمی با آن قرارداد داشته، انجام خواهد شد.

نکته: با توجه به مشغله پرسنل پیش دبستانی و مدیریت، خواهشمند است در مورد سرویس و مسائل مربوط به آن فقط با مسئول سرویس­ها که در ابتدای سال تحصیلی شماره تلفن ایشان در اختیار خانواده ها قرارداده می شود هماهنگی­ها و مسائل مربوط به آن انجام گردد (فقط در موارد بسیار ضروری یا عدم رسیدگی، به پرسنل پیش دبستانی مراجعه شود).

عکس و فیلم

فیلم و عکس کودکان توسط پیمانکاری که پیش دبستانی به صورت رسمی با آن قرارداد داشته تهیه و پایان سال  در اختیار خانواده قرار داده می شود.

برگزاری مراسم و مناسبتها:

 برگزاری مراسم، همکاری صمیمانه اولیاء و کودکان را می­طلبد. لذا کمک و شرکت پر شور شما عزیزان در برگزاری هر چه بهتر  این مراسمات، کمک شایانی به اولیاء پیش دبستانی می­باشد.

امکان ادامه تحصیل

 • ثبت نام فقط برای یک سال است. در سال آینده در صورتی ثبت نام به عمل خواهد آمد که شورای پیش دبستانی از درس و اخلاق و میزان فعالیت کودک، در زمینه های مختلف فرهنگی، مذهبی و پای بندی کودک نسبت به مقررات پیش دبستانی راضی بوده و خانواده نیز به مقررات فوق عمل کرده باشد.

آدرس وبلاگ پیش دبستانی:                         besatabuzar.loxblog.com

آدرس ایمیل پیش دبستانی:                        besatgirls@gmail.com

آدرس پستی پیش دبستانی: احمدآباد- بلوار ابوذر غفاری- ابوذر غفاری 3- پلاک 216                                                  

 

 

با سپاس از حسن توجه و همكاري شما اولياي محترم

پیش دبستانی دخترانه بعثت

شعبه ابوذر غفاری

 
تاریخ و ساعت
دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹
13 ژوئيه 2020